7 КЛАС (українська мова)

12.03.2020 
1. Повторити тему "Прислівник", § 27, вправа 314 (письмово),


13.03.2020

1. Виконати завдання: опрацювати стор. 193-194; тема 18; вправа 524 (на вибір) обсяг 1,5-2 стор.



Мофологія. Орфографія. Елементи стилістики. Службові частини мови. Вигук


16.03.2020
Тема уроку "Прийменник як службова частина мови".
1. Опрацюйте §28 підручника (стор. 110-114).
2. Перегляньте відеоурок.

3. Виконайте вправу №321 у зошиті, надішліть фото із виконаним завданням на пошту savcukkgalina@gmail.com

18.03.2020

Тема уроку "Написання прийменників".
1. Вивчіть правила §29.
2. Виконайте справу №334

20.03.2020

Тема уроку "Особливості вживання прийменників".
1. Опрацювати §30 (стор. 117-119).
2. Вивчити таблицю "Вживання прийменника по" (стор. 119).
3. Виконати вправу №347 у зошиті, надішліть фото із виконаним завданням на пошту savcukkgalina@gmail.com.

01.04.2020

Тема уроку "Особливості вживання прийменників у-в"
1. Вивчити правила (стор. 118).
2. Виконати вправу №344.

03.04.2020
Урок мовленнєвого розвитку
1. Перегляньте конспект уроку.


Тема: Твір-оповідання за поданим сюжетом

Мета:  формувати текстотворчі вміння, зокрема вміння створювати текст, що відповідає вимогам конкретного жанру; розвивати уяву, фантазію, логічне й образне мислення, збагачувати й уточнювати словниковий запас учнів.
Тип уроку: РЗМ

Хід уроку

І. Підготовка до сприймання нового матеріалу.
* Прочитати (прослухати). Пояснити значення виділених слів, при потребі  звернувшись до словника.
О, які, мабуть, оповідання буде слухати осіння ніч! (М.Рильський.) Хай миготять екрани променисті, щедрі на сюжети і слова! (П.Перебийніс.)
*Бесіда.
·                   Які твори з  опрацьованих  на уроках української та зарубіжної літератур вам особливо запам’яталися?
·                   Які оповідання ви прочитали самостійно? (Назвати авторів та заголовки). 
·                   Пригадати визначення оповідання як жанру красного письменства.

ІІ. Повідомлення мети і завдань уроку.
ІІІ. Підготовка до роботи над оповіданням.
* Пояснення вчителя.
Оповідання -  невеликий  розповідний художній твір про одну чи кілька подій з життя персонажа, які відіграють важливу роль у його долі. Сюжет – це система  подій, про які йдеться в художньому творі,  їх  послідовне розгортання та зв’язки між  такими подіями.
В основу тексту оповідання покладено такий тип мовлення, як розповідь. Розповідається про події, що вже відбулися. Оповідач може бути як  учасником подій, так і стороннім спостерігачем. Розгортаючи перед читачем ланцюг подій, оповідач  висловлює своє ставлення до персонажів та їхній вчинків, пояснює, чим такі вчинки викликані. Описувані в оповіданні події  пов’язані між собою причиново-наслідковим зв’язком. Таким чином,  кожна подія  є наслідком попередньої та причиною наступної. Крім того, події вмотивовуються характерами персонажів, хоч, звичайно, не можна нехтувати  випадковістю, про яку часто йдеться в оповіданнях.
Яка роль сюжету оповідання? По-перше, сюжет робить  цей твір захопливим: за розвитком подій цікаво стежити. По-друге, семе через низку подій й вчинків розкриваються характери персонажів твору. По-третє, саме за допомогою сюжету не тільки оповідач, а й автор ділиться з читачем своїми думками, переживаннями, врешті-решт  передає власне ставлення до життя. Поскільки сюжет є ланцюгом  подій, можна легко виділити початок, розвиток і кінець того, про що йдеться в оповіданні. Відповідно виділяються етапи сюжету: зав’язка, кульмінація й розв’язка.
Зав’язка -  подія, з якоЇ, власне, розпочинається дія. Як правило, це зіткнення персонажів, або ж вчинок персонажа, котрий  спричиняє певні наслідки.
Кульмінація -  найбільш напружений  момент дії. Персонажеві може загрожувати небезпека.
Розв’язка -  з’ясування суперечності, що виникла на початку твору.
Крім того, існують так звані позасюжетні елементи. Передовсім це описи: портрет, пейзаж, інтер’єр.  До позасюжетних елементів належать  авторські роздуми і роздуми персонажів твору. Хоч описи й роздуми є відступами від сюжету, вони необхідні для композиції (побудови) оповідання. Якщо сюжет знайомить читача лише з подіями, то позасюжетні елементи допомагають  збагнути характери персонажів, передати авторові власну оцінку  подій та їхніх учасників.
Характерними ознаками оповідання як жанру (виду) художньої літератури є такі: проста композиція, однолінійний сюжет, невелика кількість персонажів. Описані в оповіданні події здебільшого відбуваються протягом  невеликого проміжку часу та на одному місці.
*Бесіда.
·     Пригадати  котресь із вивчених на уроці української (зарубіжної) літератури оповідань, визначити в ньому етапи сюжету: зав’язку, кульмінацію, розв’язку.
·     Назвати наявні в оповіданні  позасюжетні елементи (описи, роздуми).
·     Який тип мовлення є в тексті оповідання основним? 
·     Які типи мовлення допоміжними?
·     У якому стилі складається оповідання і чому?
·     З’ясувати тему оповідання та його головну думку. 
·     Наскільки вдалим є заголовок твору і що він відбиває – тему чи головну думку оповідання?
ІV. Робота над складанням оповідання.
* Усне складання оповідання за  запропонованим учителем сюжетом.
ЗАВ’ЯЗКА.  Троє сусідів-семикласників  часто розважалися катаючись на ліфті. Дорослі не раз попереджали їх про небезпеку. Часто намагався зупинити їх старенький сліпий сусід,  спускаючись сходами з вівчаркою-поводирем.
КУЛЬМІНАЦІЯ.  Було зіпсовано електромережу. Троє друзів якраз були у ліфті, а, застягнувши, зробили спробу вибратися  через розчинені двері, хоч ліфт зупинився між поверхами. Коли ж ліфт несподівано зрушився, на допомогу хлопцеві, який був у дверях, кинувся собака-поводир...

РОЗВ’ЯЗКА. Хлопчик був врятований. Собака загинув (був врятований  лікарями швидкої допомоги, яку викликав сліпий сусід.  Ублагали лікувати пса  сусіди).
Домашнє завдання!
2. Запам'ятайте етапи сюжету.
3.  Усно попрацюйте із складанням оповідання за поданим сюжетом


06.04.2020
Тема уроку "Узагальнення та систематизація вивченого про прийменник".
1. Виконайте тестові завдання, результат надішліть на пошту savcukkgalina@gmail.com.


08.04.2020
Тема уроку "Сполучник як службова частина мови. Види сполучників за будовою, походженням".

Відео на допомогу.
Інтерактивні вправи:
Як ти знаєш частини мови? https://learningapps.org/2524778
Світ службових слів https://learningapps.org/4672462

СПОЛУЧНИК- ЦЕ... https://learningapps.org/2490505

10.04.2020
Тема уроку "Використання сполучників у простому і складному реченнях: сполучники сурядності й підрядності".
Теоретичний матеріал.
СПОЛУЧНИК. СПОЛУЧНИКИ СУРЯДНОСТI ТА ПIДРЯДНОСТI. НАПИСАННЯ РАЗОМ ТА ОКРЕМО.
Відео на допомогу.

Диктант. 7 клас https://www.youtube.com/watch? v=1YVE15bSRwE&list=PLg6RJF3TvTZLWf_ZMgCsDlnafPIU65jpb

13.04.2020
Тема уроку "Тренувальні вправи. Написання сполучників разом та окремо".
1.Переглянути відеоурок, виконати вправи.
2.Інтерактивна вправа на повторення «Прийменник.Сполучник.» https://learningapps.org/3506521

3.Тест https://naurok.com.ua/test/start/108535. Результати надіслати на 
пошту savcukkgalina@gmail.com

15.04.2020
Тема уроку "Розрізнення сполучників й однозвучних слів".
Теоретичний матеріал. https://webpen.com.ua/pages/Morphology_constant_leng_parts/conjunction_spelling.htm Відео «ЩО - сполучник чи займенник? Як розрізнити? Відеорепетитор» https://www.youtube.com/watch?v=fnE-nQK70f0


17.04.2020
Контрольна робота за темою "Прийменник. Сполучник".
1. Виконайте контрольну роботу за посиланням (відповіді прийдуть мені автоматично)
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdnxRkqzx1BlXimx-YOTaLavw1Ix77EfpcIYKEZWBlCd95Elg/viewform?usp=sf_link


22.04.2020
Контрольний диктант
1. Прослухайте аудіодиктант.


2. Напишіть текст на окремому подвійному аркуші та надішліть чітке фото на пошту savcukkgalina@gmail.com


24.04.2020
Тема уроку "Частка як службова частина мови. Розряди часток за значення.
1. Опрацювати  §34 (стор. 137-141).
2. Вивчити розряди часток за значенням (стор. 138).
3. Домашнє завдання: вправа №406 (надіслати на пошту savcukkgalina@gmail.com
Матеріали до уроку:
А) Теоретичний матеріал. https://zno.if.ua/?p=2722
В) Відео на допомогу. https://www.youtube.com/watch?v=jhzJ1oDS9CA
4. Пройдіть тест за посиланням https://naurok.com.ua/test/start/280202. Самоперевірка.



27.04.2020
Тема уроку "Контрольний переказ розповідного тексту з елементами роздуму"
1. Опрацювати тему №15 (стор. 190-191).
2. Прочитати текст, скласти план.
3. На подвійних аркушах (які треба зберігати) написати докладний переказ тексту "Закопане золото".
4. Виконане надіслати на пошту savcukkgalina@gmail.com

29.04.2020
Тема уроку "Правопис часток"
1. Опрацювати §35 (стор. 142-144).
2. Виконати вправу № 415, 418 та надіслати на пошту savcukkgalina@gmail.com


04.05.2020
Тема уроку "Не і ні з різними частинами мови".
1. Опрацювати §36 (стор. 145-149).
2. Ознайомитися з порядком розбору частки як частини мови.
3. Виконати вправу №430 та надіслати на пошту savcukkgalina@gmail.com
Матеріали до уроку:
А) Теоретичний матеріал. https://studopedia.org/12-93301.html
В) Відео на допомогу.
Г) Практичне застосування
а) тестування 
б) інтерактивні вправи
в) тренувальні вправи https://sites.google.com/view/altukhova/


06.05.2020
Тема уроку "Вигук як особлива частина мови".
1. Опрацювати § 37 (стор. 149-150).
Матеріали до уроку:
А) Теоретичний матеріал. https://zno.if.ua/?p=2728
В) Відео на допомогу. https://www.youtube.com/watch?v=QKyBUeD_szc
Г) Практичне застосування


08.05.2020
Тема уроку "Твір-роздум "Що я можу зробити для природи?"
1. Поміркувати над такими питаннями: людина і природа; покликання людини: творити добро,
примножувати красу; різноманітність рослинного і тваринного світу на Землі; необхідність 
охорони і збереження природи; екологічна культура.
2. Написати в зошиті твір та надіслати на пошту savcukkgalina@gmail.com (обсяг 1 сторінка)


13.05.2020
Тема уроку "Дефіс у вигуках. Кома і знак оклику при вигуках"
1. Опрацювати стор. 151-153.
2. Записати в зошиті вправу №439.








Комментариев нет:

Отправить комментарий