5-А КЛАС (українська мова)

23.03.2020
Речення з однорідними членами
1. Перегляньте відеоурок.




2. Опрацюйте матеріал підручника §54, 55.
3. Виконайте вправи №429,443.
4. Перевірте свої знання за онлайн-тестом.
https://onlinetestpad.com/ua/test/223308-odnoridni-chleni-rechennya-5-klas


02.04.2020
Звертання. Непоширені та поширені. Розділові знаки при звертанні.
1. Опрацювати §57.
2. Виконати вправи №451, 455, записати у робочий зошит та надіслати фото на Viber.

13.04.2020

Вставні слова.
1. Опрацювати §58, стор. 169-171. Перегляньте відеоурок.




2. Вивчити групи вставних слів, стор. 169.
3. Виконати вправи №461 (1), 465. Відповіді надіслати на Viber чи Тelegram.

14.04.2020

Складне речення.
1. Вивчити §60, стор. 171-175Перегляньте відеоурок.




2. Виконати вправу № 474 (1,2). Виконане надішліть на пошту savcukkgalina@gmail.com.

21.04.2020

Контрольна робота за темою "Речення з однорідними членами. Звертання. Вставні конструкції (слова, речення).
1. Виконати контрольну роботу за посиланням, враховуючи, що 11-е запитання - це твір-мініатюра (відповідаєте за посиланням на сторінці). https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdsrC-hVFbwb5u6RM_4NOx4sFpZW_sx0ANinq8DH7TYXxXlfg/viewform?usp=sf_link

27.04.2020

Тема уроку "Складні речення з безсполучниковим і сполучниковим зв'язком. Кома між частинами складного речення з'єднаними безсполучниковим і сполучниковим зв'язком".
1. Повторіть § 60 (стор. 173-175).
2. Опрацюйте § 61 (стор. 176-178).
3. Вивчіть порядок синтаксичного розбору складного речення (стор. 178).
4. Зробіть синтаксичний розбір складного речення (на вибір) із вправи №483. Виконане надішліть на пошту savcukkgalina@gmail.com.

28.04.2020

Контрольний диктант
1. Прослухайте аудіодиктант за посиланням https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=vy8a1Tk0tKg&fbclid=IwAR0h_7wol7NSFlOrO8uUSnZb0COjdDWnjl10PMpLLyMJdoSKTtTgoNsccAM&app=desktop.
2. Запишіть розбірливо у робочий зошит та надішліть на пошту savcukkgalina@gmail.com чітке зображення написаного.



29.04.2020
Тема уроку "Адреса"
1. Опрацювати стор. 178-179, познайомитися зі зразком оформлення адреси на конверті.
2. Виготовити конверт (стилізація під конверт) або справжній конверт, якщо ви плануєте відправити листа.
3. Підписати конверт (адреси справжні або вигадані). Ще раз зверніть увагу, де зазначається адреса відправника, а де адресата (стор. 179).
Домашнє завдання: надіслати фото підписаного конверта на пошту 
savcukkgalina@gmail.com 

30.04.2020
Тема уроку "Лист до рідної людини".
1. Написати коротенького листа з дотриманням такої структури:
привітання, звертання; сам лист (3-5 речень); дата, підпис.
2) Надішліть на пошту savcukkgalina@gmail.com чітке зображення написаного.

04.05.2020
Тема уроку "Кома між частинами складного речення, з'єднаними безсполучниковим і сполучниковим зв'язком"
1.  Повторити § 60, 61.
2. Виконати вправу №482 та надіслати на пошту savcukkgalina@gmail.com чітке зображення написаного..
  

12.05.2020-13.05.2020
Тема уроку " КОНТРОЛЬНИЙ ДОКЛАДНИЙ ПИСЬМОВИЙ ПЕРЕКАЗ ТЕКСТУ РОЗПОВІДНОГО ХАРАКТЕРУ З ЕЛЕМЕНТАМИ ОПИСУ ТВАРИНИ"
Мета: навчити учнів усно переказувати тексти розповідного характеру з елементами опису, використовуючи синоніми та антоніми, колективно складати план розповіді, уникати мовних помилок; розвивати навички усного мовлення, логічне та образне мислення; допомогти усвідомити багатство виражальних засобів української мови, зокрема багатство її лексичного складу; сприяти формуванню гуманного ставлення до тварин.
Обладнання: текст переказу.
Тип уроку:
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, ВМІНЬ, НАВИЧОК
ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
ІУ. РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ
1.Читання вчителем тексту переказу
Пародист
Є в окремих людей особливий талант — копіювати голоси відомих артистів, співаків, а то навіть імітувати звуки поїзда, плескіт води або пташиний спів.
Подумалось мені про це одного квітневого дня, коли йшов після концерту додому.  Почалося все з того, що над головою раптом почув скрекотання сороки. Підвів голову — ніякої сороки й близько немає. Що за дивина? Сорока закричала ще раз.
Десь просто над головою, серед гілля молодого клена сидів шпак. Увесь чорний, блискучий — ніби фрак одягнув. А сорочка — перламутрова, в крапочку. Пір’я так і мерехтить на грудях.
Раптом пустив шпак солов’їну дзвінку трель, а за якусь мить  вже закрякав дикою качкою,  зацвірінчав горобчиком.  Яких тільки звуків не почуєш від пернатого «співака»! Співає  лише один шпак, а  здається, що ліс   наповнюється весняними піснями безлічі птахів. Мало того, шпак несподівано занявчав кішкою. Хтозна, чи бачив шпак, чи чув живу кішку?
Тремтячи чорними крильцями, шпак виспівує вранці та ввечері свої дзвінкі пісні. Гарна весняна пісня шпака!
Методичний коментар. Методика проведення контрольного переказу в 5 класі дозволяє організацію лексичної та орфографічної роботи. Проводять контрольний переказ на здвоєних уроках мови (на першому учні працюють із чернетками, на другому — у зошитах для контрольних робіт).
2.Визначення типу мовлення тексту та ознак, за якими його визначають
3.Лексична робота
Ø    Чи все зрозуміло в змісті тексту? Які слова були незрозумі­лими?
Ø    Які синоніми можна дібрати до слова «пісня»?
Ø    Чи є в тексті антоніми? Які саме?
4. Орфографічна робота
Запишіть слова, поясніть орфограми.
Поїзд, плескіт,додому, скрекотання, закричала, блискучий, пір’я, солов’їна, наповнюється, крильця, ввечері.
5.З’ясування пунктограм
 Запишіть речення, поясніть розділові знаки.
В окремих людей є особливий талант – копіювати голоси. Подумав про це, коли йшов після концерту. Співає один шпак, а здається, що весь ліс.
6..Колективне складання плану
Бесіда за змістом тексту
1. Про що розмірковував автор?
2. Кого почув хлопець?
3. Хто насправді виспівував? Яким був шпак?
4.Чиї звуки міг пародіювати пернатий «співак»?
5.Коли  можна почути шпака?
Орієнтовний план
Пародист
    План
1.Особливий талант.
2. Скрекотання сороки.
3.  Шпак-пародист.
4. Пернатий «співак».
5. І вранці, і ввечері чути пісню шпака.
7.Повторне читання вчителем тексту
У. НАПИСАННЯ ПЕРЕКАЗУ ІЗ ТВОРЧИМ ЗАВДАННЯМ
► Підготовка чорнового варіанту переказу.
► Третє прослуховування тексту.
► Редагування написаного.
► Переписування.


1. Домашнє завдання: напишіть стислий переказ тексту "Пародист" та надішліть на пошту savcukkgalina@gmail.com чітке зображення написаного.





25.05.2020
Контрольна робота.
1. Пройдіть контрольну роботу за посиланням (враховуючи, що 7 питання - це твір, який необхідно написати прямо у Гугл-формі)
 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScwNCLmNk9Gl4I2vypPITSfYMWeAMavev7QG2MwVgCxX_pJiA/viewform?usp=sf_link


Шановні вже ШЕСТИКЛАСНИКИ!
Літні канікули в розпалі! Насолоджуйтеся відпочинком, але знайдіть, будь ласка, трішки часу для вдосконалення набутих навчальних досягнень, не розгубіть їх.
Завдання, які я даватиму, не будуть складними.
Ви повинні завести зошит (можна продовжити і раніше початий, якщо він охайний), він має бути тільки в лінію, мати поля (береги).
Найголовніше, чого ви повинні дотримуватися, – КАЛІГРАФІЧНО (!!!) переписати невеликий  текст. Отримайте задоволення від того, що кожна ваша літера буде впізнавана і схожа на ту, яку бачили в правописі.
До тексту можуть бути завдання, виконайте їх! Пам’ятайте: усі підкреслення робляться олівцем, за потреби – під лінійку.
Пізніше ваші роботи будуть перевірені, тому виконуйте все.

Текст № 1
Люблю я слово щедре і добірне,
Земне, мов корінь, крильне, наче вись,
Твоїм ділам і твоїм мріям вірне,
Щоб ти  у нім, як в дзеркалі світивсь.
Люблю я слово райдужне і стисле,
Як час – чітке і свіже, наче рань,
Містке, як мудрість будь-якої мислі,
Лунке, мов клич, до буряних повстань.
Завдання: підкресліть у тексті однорідні члени речення, які характеризують «слово».
Підкреслення повинно відображати той член речення, яким слово виступає.

На сьогодні (10.06.2020 р.) все!
Сподіваюся на вашу старанність. 
З повагою, ваша Галина Борисівна.


Комментариев нет:

Отправить комментарий